مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت و پذیرش بدون آزمون بهمن ۹۲ دانشگاه پیام نور تمدید شد
به گزارش
اخبار پیام نور PnuNews.com دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی برای بهمن ۹۲ در برخی کد رشته محل ها دانشجو پذیرش می کنند.پذیرش در این کد رشته محل ها براساس سوابق تحصیلی می باشد. مهلت ثبت نام و انتخاب کد رشته تحصیلی تکمیل ظرفیت و بدون آزمون بهمن 92 پیام نور  تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۱ دی ماه ۹۲ تمدید شد.
آن دسته از داوطلبانی که پیش از این در این گزینش ثبت نام کرده اند نیز می توانند علاوه بر انتخاب رشته های جدید نسبت به ویرایش کدرشته های انتخابی خود اقدام کنند.
کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 92 ثبت‌نام کرده‌اند (اعم از اینکه در جلسه آزمون حاضر بوده و یا نبوده‌اند) و همچنین متقاضیانی که در آزمون سراسری سال 92 ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند حداکثر 50 کد رشته محل را از میان کد رشته محل‌های گروه آزمایشی مربوطه، انتخاب و کد رشته محل‌های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه مرتب کنند.
چنانچه داوطلبی تعدادی از 50 کد رشته محل انتخابی را از گروه آزمایشی اصلی (یکی از گروه‌های آزمایشی 3-1) و بقیه را از گروه‌های هنر یا زبان‌های خارجی و یا گروه‌های هنر و زبان خارجی انتخاب کنند، باید به ازای هر گروه آزمایشی، 35 هزار ریال دیگر پرداخت کند.
متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org و پرداخت مبلغ مبلغ 35,000 ریال تا ۱۱ دیماه ۹۲ نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته حداکثر تا ۵۰ کد رشته محل اقدام کنند.

دانلود دفترچه

دریافت کارت اعتباری

ثبت نام بدون آزمون بهمن 92

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۰۹ساعت ۱۲:۴۲ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

با سلام

خدمت شیمیست های عزیز پیام نوری باید عرض کنم که.................................

۱- دومین شماره از فصل نامه اکسیر منتشر شد.

برای تهیه اون میتونین به اعضای انجمن شیمی مراجعه کنید.

۲-برای دریافت تاریخ امتحانات پایان ترم به لینک زیر مراجعه کنید.

فایل pdf برنامه امتحانات

۳- کارت ورود به آزمون دانشجو از روز سه شنبه ۲۶ آذر ۹۲ منتشر می شود.

البته گفتن نداره ولی خب خبر اول از بقیه مهم تره

با آرزوی موفقیت همه شما در امتحانات

+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۲/۰۹/۲۲ساعت ۱۹:۲ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

با سلام خدمت دوستان شیمیست

 

جلسات انجمن هر هفته چهارشنبه ها ساعت ۸- ۳۰/۹ د رمحل ژارتیشن شورای دبیران واقع در طبقه دوم ساختمان علوم انسانی برگزار میشود دوستان عزیزی که نظر و پیشنهادی دارن میتونن در این زمان با اعضا اصلی انجمن صحبت کنن.

این از نکته اول.

بعدیشم اینکه برای ثبت نام دوره اموزشی کروماتوگرافی گاز هرچه زودتر به اعضای اصلی انجمن مراجعه کنید.هزینه این دوره هم ۳۰ هزار تومان هست که هر هفته یک گروه ۱۸ نفری به محل بازدید اعزام میشن.اطلاعات بیشتر رو موقع ثبت نام از اعضا انجمن میتونیند بپرسین.

و موضوع سوم که مهمترینش هم هست:

فصل دوم نشریه اکسیر به امید خدا تا جند روز آینده آماده توزیع میشه اگر مطلب و مقاله مفیدی دارید به اعضای انجمن برای چاپ در نشریه با اسم خودتون تحویل بدین.

 با تشکر

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱۲ساعت ۲۳:۶ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

اولین همایش ملی تکنولوژی های نوین در شیمی و پتروشیمی 

مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت ایران -  فروردین ۹۳

با محوریت شیمی - پتروشیمی - نانو شیمی - و توسعه فناوری ها و پالایش نفت

مهلت ارسال مقالات   92/8/1    الی    92/9/10

با حمایت دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

دانشگاه صنعتی پلی تکنیک امیر کبیر

بنیاد فناوری توسعه صنعتی شریف

کانون مخترعین ایران

کانون نخبگان و پژوهشگران ایران

مجله بین المللی اسپینگر آلمان

مجله بین المللی پروتکس آمریکا  و ...

سایت همایش:   www.tcpco.ir

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۰۸ساعت ۱۸:۱۴ بعد از ظهر توسط آقای سلیمانی |

با سلام

ایندوره هم همانند دوره های گذشته زیر نظر جهاد دانشگاهی با ارائه گواهی پایان دوره و با همان شرایط برگزار

میشود.اطلاعات دقیق و زمان برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد.ضمنا برای ثبت نام به یکی از اعضا انجمن و یا

جناب آقای روح ا... مرادی مراجعه کنید.

هزینه دوره هنوز دقیقا مشخص نیست اما طبق گفته مسولین برگزاری بین ۲۰تا ۳۰هزار تومان می باشد. 

+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۷ساعت ۱۱:۱۲ قبل از ظهر توسط خانم جیحونی |

با سلام

با تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و همچنین خیر مقدم به ورود دانشجویان جدیدالورود شیمی.

امید است با تلاش روز افزون هرچه بیشتر در جهت بالا بردن سطح علمی خود و دیگر دانشجویان راه بی انتهای علم رو با کسب موفقیت بیشتر طی نموده و مایه سرافراز خود و دانشگاه باشید.انجمن شیمی از بین دانشجویان علاقمند به نویسندگی وبلاگ عضو میپزیرد برای کسب اطلاعات بیشتر به انجمن شیمی راجعه نمایید.


برچسب‌ها: تبریک جدیدالورود
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۵ساعت ۱۷:۲۹ بعد از ظهر توسط آقای سلیمانی |

 

دانشجویان عزیز شرکت کننده در این دوره برای دریافت

گواهینامه خودشون به  معاونت جهاد دانشگاهی مراجعه

کنند.

 

+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۰۶ساعت ۱۰:۱۱ قبل از ظهر توسط خانم جیحونی |

حذف و اضافه ترم اول سال تحصیلی ۹۳-۹۲ دانشگاه پیام نور از دوشنبه آغاز خواهد شد
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) بر اساس آنچه در تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور  آمده است، زمان حذف و اضافه نیمسال اول سال تحصیلی ۹۳-۹۲  از ۸ مهرماه آغاز و تا ۱۶ مهرماه ۹۲ ادامه خواهد داشت.در حذف و اضافه محدودیتی برای حذف و یا اضافه کردن واحد ها وجود ندارد و شهریه دروس حذف شده بازگردانده میشود.کلیه دانشجویان ملزم به رعایت پیش نیاز ها براساس برنامه ترمی (لیست ارائه دروس)می باشند. دانشجویان پیام نور می توانند با مراجعه به سیستم گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir و از مسیر : ثبت نام -> عملیات ثبت نام -> ثبت نام اصلی نسبت به حذف و اضافه و یا انتخاب واحد ترم اول خود اقدام کنند. 
تاریخ تغییر محل آزمون برای دانشجویان کارشناسی ارشد در این نیمسال از ۱۰ تا ۱۸ آذر ۹۲ تعیین شده است.
لازم به ذکر است آخرین مهلت برای ثبت نمره میان ترم برای دانشجویان کارشناسی ۲۹ آذر و برای دانشجویان ارشد پیام نور ۳۰ دیماه ۹۲ می باشد.
کارت ورود به جلسه امتحانات پیام نور از ۲۶ آذر بر روی سیستم گلستان فعال و قابل دریافت خواهد شد. امتحانات ترم اول پیام نور از ۳۰ آذر آغاز و تا ۲۶ دی ۹۲ ادامه خواهد داشت
.

نکات مهم حذف و اضافه

+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۰۶ساعت ۹:۴۶ قبل از ظهر توسط خانم جیحونی |

سلام به شیمیست های جدید و البته قدیمیا

بالاخره مسولین دانشگاه عزیز یک وبلاگ برای اطلاع رسانی به ما دانشجوهای مظلوم راه اندازی کردند که

میتونین با مراجعه به آدرس زیر برنامه کلاس هارو مشاهده کنید.

خداخیرشون بده زحمت ما هم کم کردن!

www.pnukermanshahnews.blogfa.com

+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۲/۰۶/۳۰ساعت ۱۵:۱ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

اختصاصی اخبار پیام نور (PnuNews.com) دفترچه ثبت نام بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور پنجشنبه منتشر می شود
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) از این به بعد دانشگاه پیام نور آزمون فراگیر مقطع کارشناسی را برگزار نمی کند و  پذیرش در مقطع کارشناسی پیام نور به صورت بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. (منظور از سوابق تحصیلی نمرات امتحانات نهایی دیپلم و یا معدل دیپلم است)
بر همین اساس دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور پنجشنبه ۱۷ مرداد ۹۲ از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد.
متقاضیان و علاقمندان به شرکت در مقطع کارشناسی بدون کنکور پیام نور از ۱۷مرداد تا ۲۲ مرداد ۹۲ فرصت دارند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.
همچنین
ثبت نام و انتشار دفترچه کارشناسی ارشد فراگیر در مهرماه ۹۲ صورت خواهد گرفت

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۲۱ساعت ۱۰:۹ قبل از ظهر توسط خانم جیحونی |

تستی تشریحی بودن امتحانات دانشگاه پیام نور در لیست منابع هر رشته برای هر درس اعلام میشود.
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) امتحان دادن در دانشگاه پیام نور کار هر کسی نیست ! گاو نر می خواهد مرد کهن ! دانشجویانی که در این دانشگاه درس می خوانند هر ترم ممکن است با نحوه جدیدی از سوالات امتحانی روبرو شوند از تغییر منابع و سایر مواردکه بگذریم به تستی و تشریحی بودن سوالات هر امتحان میرسیم ! سوالاتی که ممکن است این ترم تستی و ترم دیگر تشریحی ! و یا ترکیبی از سوالات تستی و تشریحی باشد! شاید هیچ شکی برای هیچ طراح سوال و مسوولی وجود نداشته باشد که نحوه طراحی سوالات تستی یا تشریحی در مطالعه دانشجو تاثیر دارد.چند ترمی می باشد که تستی و تشریحی بودن امتحانات پایان ترم پیام نور در لیست منابع هر رشته برای هر درس اعلام میشود. در لیست منابع دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد پیام نور ستونی وجود دارد با عنوان "نوع آزمون"  در این ستون روبروی هر درسی نحوه طراحی سوالات مشخص شده است. ملاک تستی تشریحی سوالات امتحانات پایان ترم پیام نور آخرین لیست منابع اعلام شده برای همان ترم می باشد*. پس دانشجویان پیام نور برای انکه دچار مشکل نشوند همواره باید لیست منابع جدید و حتی اصلاحیه های منابع را که ممکن است در طول ترم ارائه شوند را مطالعه کنند تا بتوانند از تستی یا تشریحی بودن امتحانات مطلع شوند.
شایعاتی هم مبنی بر اینکه کلیه امتحانات ترم تابستان تستی می باشد وجود دارد که در همین جا به این شایعات پایان داده و
اخبار پیام نور اعلام می کند ملاک تستی یا تشریحی بودن امتحانات ترم تابستان پیام نورلیست منابع نیمسال دوم ستون "نوع آزمون" می باشد
* (به استثنا خطاهای انسانی یا سیستمی)

+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۲/۰۵/۱۱ساعت ۱:۱ قبل از ظهر توسط خانم جیحونی |

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول دانشگاه پیام نور با اعلام تقویم آموزشی جدید تغییر کرد 

به گزارش اخبار پیام نور (pnunews.com) با توجه به تقویم آموزشی سال تحصیلی ۹۳-۹۲ ابلاغی از وزارت علوم دانشگاه پیام نور نیز مجبور به تغییر تقویم آموزشی خود شد. براساس تقویم آموزشی جدید اعلام شده از سوی دانشگاه پیام نور زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول ۹۳-۹۲  از ۷ شهریور ۹۲ آغاز و تا ۱۵ شهریور ادامه خواهد داشت. همچنین شروع کلاس ها برای اولین بار در پیام نور از ۱۶ شهریور آغاز خواهد شد.لازم به ذکر است فرصت ارائه درخواست و ثبت مهمان توسط مراکز برای نیمسال اول از ۷ مرداد تا ۱۴ تعیین شده است.

دانلود متن تقویم آموزشی

 

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۴/۱۹ساعت ۱۸:۲۵ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) به دليل تغيير زمان شروع سال تحصيلی 93-92 از مهر ماه به نيمه شهريور با توجه به تقويم اعلام شده از سوی وزارت علوم و تحقيقات و فناوری ، دانشگاه پیام نور موظف شد ترم تابستان را زودتر از زمان اعلام شده در خبرهای قبل آغاز کند. بر اين اساس ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان ۹۲ دانشگاه پيام نور از تاريخ 29 تير ماه به ۲۶ تير ماه تغییر کرد انتخاب واحد ترم تابستان ۹۲ پیام نور تا ۵ مرداد ادامه خواهد داشت.همچنين امتحانات ترم تابستان دانشگاه پيام نور نيز به جای 2 تا 10 شهريور به 27 مرداد تا 5 شهريور ماه تغيير يافته است.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۴/۱۹ساعت ۱۸:۲۳ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

اتوکد دو بعدی ====>مدرک معتبر فنی حرفه ای با مبلغ 60000تومان به صورت اقساط و مدرس دوره از اساتید مجرب دانشگاه می باشند
و دوره نرم افزاری Revit====>برای اولین بار در استان مامدرک معتبر فنی حرفه ای و مدرس از اساتید دانشگاه می باشد و تنها با 150000تومان به صورت اقساط برگزار می شود
دوره نرم افزاری راهبری رایانه ICDL 1,2
دوره نرم افزاری تخصصی MiniTab14
دوره نرم افزاری تخصصی MSP
دوره نرم افزاری تخصصی P6
دوره کارآفرینی

آدرس :آدرس آموزشگاه: نوبهار بلوار سی متری دوم، نبش بلوار وحدت روبروی قنادی تابان سمت راست مقابل پارک
تلفن :8363007-0831

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۴/۱۹ساعت ۱۸:۲۰ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) دانشگاه پیام نور جزییات ثبت نام ترم تابستان ۹۲ را اعلام کرد.براساس دستور العملی که دانشگاه پیام نور صادر کرده است زمان مهمان شدن برای ترم تابستان ۹۲ حداکثر تا ۳۱ تیرماه تعیین شده است. ثبت نام ترم تابستان دانشگاه پیام نور از ۲۹ تیرماه آغاز می شود و تا ۸ مرداد ماه ادامه خواهد داشت .ترم تابستان پیام نور حذف و اضافه ندارد.بنظر میرسد دروسی بیشتری نسبت به سالهای قبل در این تابستان ارائه خواهد شد امتحانات در ۵ نوبت از ۲ شهریور تا ۱۰ شهریور خواهد بود.کارت ورود به جلسه از ۲۲ مردادماه ۹۲ از طریق سیستم گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir قابل دریافت می باشد

برای دریافت اطلاعات بیشتر به www.pnunews.blogfa.comمراجعه کنید.

+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۲/۰۴/۰۱ساعت ۱۲:۱۷ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

شایعات زیادی امسال در رابطه به ترم تابستان دانشگاه پیام نور بوجود آمد که رییس مرکز آزمون در گفتگو با اخبار پیام نور به این شایعات پایان دادرییس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور در گفتگوی اختصاصی با اخبار پیام نور (PnuNews.com) با پاسخ به این سوال که " آیا ترم تابستان ۹۲ در دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد یا نه" به شایعات ترم تابستان پایان داد. سلیم بهرامی گفت: قطعا ترم تابستان ۹۲ در دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد
وی همچنین در رابطه با زمان ثبت نام و امتحانات ترم تابستان ۹۲ پیام نور عنوان کرد که در تلاش هستیم مطابق برنامه ریزی انجام شده در تقویم آموزشی ثبت نام و امتحانات در همان تاریخ ها انجام شود.بنابراین براساس تقویم آموزشی زمان ثبت نام ترم تابستان ۹۲ دانشگاه پیام نور از ۲۹ تیر آغاز و تا ۸ مرداد ادامه خواهد داشت. همچنین امتحانات ترم تابستان پیام نور از ۲ تا ۱۰ شهریور ۹۲ برگزار می شود.لازم به ذکر است منابع و نحوه امتحانات ترم تابستان همانند نیمسال دوم خواهد بود
اخبار پیام نور PnuNews.com اضافه می کند مشخص نیست چه دروسی ارائه خواهد شد اما اگر نگاهی به دروس ارائه شده در سال های گذشته داشته باشیم خواهیم دید که چهار دسته از دروس احتمالا ارائه خواهند شد ۱-دروس عمومی ۲-دروس تخصصی نوشته شده در آخرین دفترچه فراگیر (بدلیل برگزاری آزمون بند ج) ۳-برخی دروس تخصصی رشته ها در برنامه ۹ ترمه دانشجویان کارشناسی که در ترمهای ۶ ، ۷ ، ۸ و ۹ قرار دارند ۴-برای دانشجویان کارشناسی ارشد نیز معمولا فقط دروس جبرانی ارائه می شود.
البته جای سوال دارد که چرا لیست دروس تابستان را دانشگاه پیام نور اعلام نمی کند از دانشگاه پیام نور انتظار میرود رویه خود را تغییر دهد و قبل از شروع ثبت نام لیست کامل دروس ارائه شده تابستان را در دسترس کلیه دانشجویان قرار دهد

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۳/۲۶ساعت ۱۱:۴۷ قبل از ظهر توسط خانم جیحونی |

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ دانشگاه پیام نور تمدید شدرییس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور در گفتگوی تلفنی با اخبار پیام نور (PnuNews.com) تمدید مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال دوم ۹۲-۹۱ دانشگاه پیام نور را تایید کرد.
بهنوش سلیم بهرامی گفت: با توجه به اینکه برخی از اساتید بدلیل تغییر در تقویم آزموشی دانشگاه نمرات میان ترم این نیمسال را در سیستم گلستان ثبت نکرده اند،امکان ثبت نمرات میان ترم مجددا در روزهای شنبه یکشنبه و دوشنبه هفته آینده فراهم خواهد شد بهرامی همچنین افزود:پس از تاریخ های تعیین شده ثبت نمره میان ترم تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود
بدین ترتیب سیستم گلستان در تاریخ های ۱۱ ، ۱۲ و ۱۳ خرداد ۹۲ برای ثبت نمرات میان ترم دانشجویان کارشناسی مجدد باز خواهد شدفرصت ثبت نمره میان ترم برای دانشجویان کارشناسی ارشد در این نیمسال تا چهارم تیرماه 92 تعیین شده است
این مسوول دانشگاه پیام نور همچنین وعده داد مشکلات بوجود آمده در اعلام نمرات آزمون های الکترونیکی به زودی رفع خواهد شد و دانشجویان نگران این موضوع نباشند

تمدید مهلت ثبت نمره میان ترم پیام نور

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۲/۰۳/۰۷ساعت ۱۴:۴۷ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

رییس دانشگاه پیام نور تاكید كرد: تبعیض میان فارغ التحصیلان پیام نور با دیگر دانشگاه های دولتی در استخدام های سازمان ها و ارگان ها از دیدگاه دیوان عدالت اداری، تخلف محسوب می شود.به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) حسن زیاری افزود: درس خواندن و نمره آوردن در دانشگاه پیام نور بسیار سخت تر از دانشگاه های حضوری است زیرا این دانشگاه، كتاب محور و محتوا محور است و دانشجو برای امتحان باید تمام كتاب را بخواند درحالیكه در دیگر دانشگاه ها یا جزوه و یا بخش هایی از كتاب كه استاد آنها را تدریس كرده است به دانشجو تكلیف می شود. وی افزود: با وجود این سختی ها متاسفانه بعضی دستگاه ها در آگهی های استخدام خود مطالبی را عنوان می كنند كه فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی به استثنای پیام نور را جذب می كنند كه این كار تخلف است.
زیاری خاطرنشان كرد: دانشگاه پیام نور یك دانشگاه دولتی است كه مدارك فارغ التحصیلی آن در داخل و خارج كشور مورد تایید و معتبر است. وی تصریح كرد كه با پیگیری های دانشگاه پیام نور، دیوان عدالت اداری و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به صورت رسمی و كتبی اعلام كرده اند كه هر دستگاهی كه از استخدام فارغ التحصیلان پیام نور خودداری كند تخلف كرده و بالاترین مقام آن دستگاه باید در این رابطه پاسخگو باشد. / منبع : ایرنا

+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۲/۰۳/۰۳ساعت ۲۳:۲۲ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه کنید.

توجه


این برنامه غیررسمی می باشد .دانشجویان برای اطلاع دقیق از برنامه پایان ترم خود به سیستم گلستان و

دریافت گزارش 428 اقدام نمایند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۲۹ساعت ۱۸:۳ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

شیمی تجزیه2 - 11/2/92

شیمی فیزیک 1 - 24/2/92- سه فصل اول

شیمی آلی 2 - 26/2/92

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ساعت ۲۱:۰ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

سلام شیمیست های عزیز

امروز انتخابات انجمن شیمی به خوبی وخوشی برگزار شد که نتایج اون به قراره زیره:

 کاوه غلامی (دبیر انجمن)

 سید ساسان حسینی ( معاون)

صبا جیهونی

شکوفه عباسی

صابر فیضی

بهاره فدایی (عضو علی البدل)

پریسا مقصودی (عضو علی البدل)

با آرزوی موفقیت برای اعضای جدید و امیدوارم فعالیت انجمن بیش از پیش بشه.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۸ساعت ۲۲:۲۱ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

برای دیدن بخشنامه کلیک کنید

دانشگاه پیام نور از تغییر ساعت برگزاری برخی امتحانات نیمسال دوم خبر داد
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) دانشگاه پیام نور در اطلاعیه ای که در صفحه اول سایت سیستم گلستان خود منتشر کرده است از تغییر ساعت برگزاری برخی امتحانات خبر داده است و از دانشجویان خواسته شده که گزارش ۱۰۱ خود را بررسی کنند.حذف و اضافه تا ۳۰ اسفند ادامه دارد 
شاهکار برنامه ریزی تاریخ و ساعت برگزاری امتحانات نیمسال دوم دانشگاه پیام نور آنقدر زیاد است که دانشجویان پیام نور باید انتظار هر تغییر و اتفاقی را داشته باشند. برنامه ریزی بدون در نظر گرفتن همه جوانب و عواقب آن هر روز نمایان تر خواهد شد. بنظر می رسد آنچه در این ترم جهت برگزاری امتحانات پیام نور مهم بوده است پایان یافتن امتحانات قبل از شروع انتخابات ریاست جمهوری در ۲۴ خرداد می باشد. مثلا اصلا آیا به این موضوع اندیشیده اند که عوامل و دست اندرکاران برگزاری امتحانات چند روز را می توانند با آرامش از ساعت ۶ صبح از خانه خارج شوند و برای امتحان ساعت ۸ صبح در محل کار حاضر شوند و در ساعت ۱۸.۳۰ از محل کار خارج شوند و ۸ شب به خانه برسند! آیا به این موضوع که چقدر آستانه تحمل این عزیزان پایین خواهد آمد و چقدر احتمال ایجاد تنش بالا خواهد رفت اندیشیده اند؟
وضعیت آستانه تحمل دانشجو قبل از برگزاری انتخابات با آنهمه استرس و اضطراب امتحانات و فشردگی ایجاد شده که جای خود دارد !!
متاسفانه آستانه تحمل و نقد پذیری برخی از عزیزان پایین است! و از نقد بیشتر تاریخ و ساعت برگزاری امتحانات نیمسال دوم پیام نور خودداری می کنیم !

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۳۰ساعت ۱۳:۲۴ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

در پرتو الطاف ایزد منان

نوروز فرخنده بر روزگار خرمتان مبارک

و بهار شوق انگیز بر قامت سبز وجودتان

شکوفه باران باد . . .

سال نو مبارک

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۸ساعت ۱۹:۳۸ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

عطر نرگس،

رقص باد.

 نغمه شوق پرستوهای شاد.

خلوت گرم کبوتران مست.

نرم نرمک میرسد اینک بهار.خوش به حال روزگار.

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۸ساعت ۱۹:۲۷ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) باتوجه به تایید نمرات ترم قبل و اصلاحیه هایی که بر روی کلید

سوالات برخی امتحانات ترم قبل اعمال شده است بهتر است دانشجویان پیام نور با مراجعه به سیستم

گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir نسبت به بررسی انتخاب واحد خود در زمان حذف و اضافه نیمسال دوم 

اقدام کنند.دانشجویان حتما سقف واحد خود را باتوجه به تایید نمرات و تغییرات احتمالی در معدل ترم نیز

بررسی و سقف واحد را رعایت کنند چرا که واحدهای اضافی در صورت عدم رعایت سقف واحد حذف

خواهند شد.حذف و اضافه نیمسال دوم پیام نور براساس تقویم آموزشی از ۱۹ اسفند آغاز شده است و

تا ۳۰ اسفند ادامه خواهد داشت.امتحانات پایان ترم نیمسال دوم ۹۲-۹۱ از ۳۱ اردیبهشت آغاز و تا ۲۲

خرداد ادامه خواهد داشت.

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ساعت ۲۲:۵۷ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

سلام خدمت دوستان گلم

فصل نامه دانشجویی دانشجویی اکسیر منتشر شد

این نشریه اولین نشریه انجمن علمی شیمی و اولین نشریه در سطح دانشگاه پیام نور مرکز کرمانشاه می باشد.

با توجه به این نکته که این اولین تجربه ما در خصوص چاپ نشریه بود مطمئنا کاستی هایی داره که امیدوارم با نظرات شما عزیزان شاهد بهبود اون در شماره های بعد باشیم.

برای تهیه نشریه به اعضای انجمن که طی هفته آینده هر روز در ساختمان علوم پایه حضور دارند مراجعه کنید.

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ساعت ۱۷:۱۵ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

آخرین وضعیت منابع رشته شیمی

آخرین وضعیت در آشنایی با دفاع مقدس

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ساعت ۲۰:۳۳ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

حذف و اضافه ترم دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ دانشگاه پیام نور از هفته آینده آغاز خواهد شد

به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) بر اساس آنچه در تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور نوشته شده است،حذف و اضافه نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ دانشگاه پیام نور از ۱۹ اسفند آغاز و تا ۳۰ اسفند ادامه خواهد داشت.در حذف و اضافه محدودیتی برای حذف و یا اضافه کردن واحد ها وجود ندارد و شهریه دروس حذف شده بازگردانده میشود.کلیه دانشجویان ملزم به رعایت پیش نیاز ها براساس برنامه ترمی (لیست ارائه دروس)می باشند. دانشجویان پیام نور می توانند با مراجعه به سیستم گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir و از مسیر : ثبت نام -> عملیات ثبت نام -> ثبت نام اصلی نسبت به حذف و اضافه ترم اول خود اقدام کنند. امتحانات ترم دوم پیام نور در ۳۱ اردیبهشت آغاز می شوند و در تاریخ ۲۲ خرداد ۹۲ به پایان خواهند رسید


مابه التفاوت شهریه پرداختی در حذف و اضافه

- اگر شهریه شما در حذف و اضافه بیشتر از شهریه در هنگام انتخاب واحد شده است باید ما به التفاوت آن را در بانک صادارت از طریق فیش بانکی موجود در سایت انتخاب واحد گلستان پرداخت نمایید.

- اگر شهریه شما در حذف و اضافه کمتر از شهریه در هنگام انتخاب واحد شده است مابه التفاوت آن درحساب شما ذخیره می شود و از شهریه ترم بعد شما کسر می شود.
از طریق منوی زیر در سایت گلستان اقدام به حذف و اضافه نمایید:

ثبت نام–> عملیات ثبت نام–> ثبت نام اصلی

حذف و اضافه از طریق سایت گلستان به آدرس اینترنتی reg.pnu.ac.ir امکانپذیر می باشد.

نکته:سایت گلستان فقط از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر قابل دسترس است.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ساعت ۲۰:۴ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 سلام

انشالا تا چند روز آینده گواهی های Hplc صادر و تحویل داده میشه.

دوستان عزیزی که در دوره آموزشی Hplc شرکت کرده بودند اگر عکس و فتوکپی شناسنامه

خودشونو تحویل ندادن هر چه سریعتر به معاونت جهاد دانشگاهی مراجعه کنن و مدارکشونو تکمیل

کنند.

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۳ساعت ۲۱:۱۸ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

 کلاس فوق العاده شیمی معدنی ۱ -سه شنبه۱۵ اسفند - ساعت ۱۵-۱۷

شیمی معدنی ۲ - سه شنبه ۱۵ اسفند - ساعت ۹-۱۲

+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۱/۱۲/۱۱ساعت ۱۹:۵۸ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

به دلیل تداخل کلاس گرافیک و نقشه خوانی با در شیمی آلی ۲ زمان کلاس های شیمی صنعتی ۲و

گرافیک جابه جا شد به این ترتیب:

گرافیک و نقشه خوانی- پنج شنبه ساعت ۳۰/۱۱-۱۳

شیمی صنعتی ۲ -  پنج شنبه ساعت ۴۵/۹-۱۵/۱۱

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۰ساعت ۱۶:۵۷ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

آزمایشگاه شیمی تجزیه ۱

۱۲اسفند ساعت ۵۰/۱۳ کلاس ۲۱
فیزیک ۱ ۱۶ اسفند ساعت ۱۲ کلاس ۱۶
شیمی معدنی ۱ ۱۴ اسفند ۱۲ کلاس ۱
فیزیک ۲ ۱۵/۱۲/۹۱ ۱۳ کلاس ۱۶
شیمی تجزیه ۲ ۱۵/۱۲/۹۱ ۱۳ کلاس ۱
شیمی فیزیک ۲ ۱۵/۱۲/۹۱ ۱۳ کلاس ۱
شیمی عمومی ۱ ۲۴/۱۲/۹۱ ۳۰/۱۲ کلاس ۱۶
آزمایشگاه صنعتی ۱۷/۱۲/۹۱ ۱۳ آزمایشگاه صنعتی
کارگاه شیشه گری ۱۵/۱۲/۹۱ ۱۲ آزمایشگاه صنعتی
شیمی عمومی ۲ ۱۶/۱۲/۹۱ ۱۱ کلاس ۱۶
شیمی آلی ۱ ۱۵/۱۲/۹۱ ۳۰/۱۱ کلاس ۱۶
شیمی آلی ۲ ۱۷/۱۲/۹۱ ۱۲ کلاس ۱۶

ضمنا تاریخ تشکیل در اصول تصفیه آب هم مشخص شد:

۱۵/۱۲/۹۱ - کلاس ۲۹ - ساعت ۳۰/۱۱

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۰ساعت ۱۶:۵۰ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

 

 

دوستان عزیز با توجه به عدم تایید امور فرهنگی دانشگاه انتخابات به بعد از تعطیلات

نوروز موکول شد.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۰۹ساعت ۱۲:۴۰ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

با سلام خدمت دوستای خوب شیمستم

همونطوری که اکثرتون اطلاع دارین انجمن شیمی از خرداد ماه تشکیل شد اما به دلیل حضور کم دانشجو ها در روز انتخابات عضو گیری به طور کامل انجام نشد ( اعضای علی البدل نداشتیم) و دو نفر از اعضای اصلی هم بعد از انتخابات انصراف دادن. با این حال دوستان دیگری بودن که با ما همکاری کردن که ازشون ممنونم. ( آقای مهدی غلامی - خانم فدایی - خانم جامه شوران و خانم مقصودی)

با توجه به کم بودن فعالیت انجمن  ما حتی تا مرز اخطار گرفتن از طرف شورای دبیران هم پیش رفتیم که با صحبت های انجام شده منتفی شد.

با توجه به مسائلی که گفتم شورای دبیران تصمیم گرفت که ما یک انتخابات مجدد ( البته با اجازه دوستان با حفظ سمت دبیر) داشته باشیم. که امیدوارم با حضور پرشور خودتون به تشکیل یک انجمن فعال و پویا کمک کنید. داشتن همچین گروهی میتونه به حل خیلی از مشکلات علمی و آموزشی که در سطح دانشگاه دارین کمک کنه.

عدم حضورتون به منزله عدم تمایل به شرکت در برنامه های انجمن ( بازدیدهای علمی - برگزاری کارگاه ها- برگزاری دوره های اموزشی ) تلقی میشه.

تاریخ روز انتخابات رو تا دو-سه روز آینده اعلام میکنم.

ممنون

+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۰۵ساعت ۱۷:۵۹ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

سلام

بالاخره برنامه رو اعلام کردن!

برای دیدن برنامه کلاس ها  ادامه مطلب رو ببینید

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۰۱ساعت ۱۲:۵۱ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

جشن فارغ تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور کرمانشاه روز ۷ اسفند

در سالن همایشهای شهید بهشتی در خیابان بلوار  میدان نفت جنب

پارک شاهد برگزار خواهد . شد این همایش اولین همایش در نوع خود در

سطح دانشگاه پیام نور کرمانشاه خواهد بود که به همت شورای دبیران و

انجمنهای علمی دانشگاه به منظور قدردانی و تجلیل از دانشجویان نمونه

دانشگاه انجام خواهد شد . . .

مکان : میدان نفت جنب پارک شاهد سالن همایشهای شهید بهشتی

تاریخ و ساعت : 91/12/۷ ساعت 9 تا 12  . . .

برای حضور و ثبت نام به شورای دبیران مراجع شود . . .

ساختمان علوم انسانی پارتیشن طبقه دوم . . .

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۰۱ساعت ۱۲:۴۰ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

میلاد نبی اکرم بهانه خلقت و قرآن ناطق، امام صادق علیه السلام بر شما تبریک وتهنیت باد

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۰۹ساعت ۱۹:۵۱ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ دانشگاه پیام نور از ۱۴بهمن آغاز می شود
به گزارش اخبار پيام نور ، براساس تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ از ۱۴بهمن آغاز و تا ۲۲بهمن ۹۱ ادامه خواهد داشت.دانشجویان برای ثبت نام و انتخاب واحد همانند نیمسال های گذشته باید با مراجعه سیستم گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir و از مسیر "ثبت نام --> عملیات ثبت نام --> ثبت نام اصلی"  نسبت به انتخاب واحد خود اقدام کنند. دانشجويان پیام نور برای مهمان شدن در نیمسال دوم تا ۱۲ بهمن فرصت دارند. شروع کلاس ها بر اساس تقویم آموزشی از ۲۳ بهمن ماه می باشد.
همچنین حذف و اضافه در این نیمسال از ۱۹ اسفند تا ۳۰ اسفند ۹۱ خواهد بود.
لازم به ذکر است مهلت ثبت نمرات میان ترم در این نیمسال تا ۲۳ خرداد تعیین شده است و امتحانات از ۲۰ خرداد شروع خواهد شد و تا ۱۷ تیرماه ۹۲ ادامه خواهد داشت
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۱/۱۱/۰۷ساعت ۱۹:۲۱ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

 

برای مشاهده تاریخ امتحانات پایان ترم دروس تخصصی به ادامه مطلب بروید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۱/۱۰/۰۲ساعت ۱۴:۴۷ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

برگزاری مجدد امتحان میان ترم شیمی فیزیک۱ استاد پرویزی

۱۳۹۱/۱۰/۱۰

ساعت ۸

+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۱/۰۹/۲۵ساعت ۲۲:۲۱ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

تاریخ جدید امتحان معادلات دیفرانسیل: پنج شنبه ۲۳/۹/۹۱ ساعت ۳۰/۱۱

شیمی تجزیه ۱: پنج شنبه ۷/ ۱۰/۹۱ ساعت ۳۰/۲

آزمایشگاه شیمی آلی ۱: یکشنبه ۳/۱۰/۹۱ ساعت ۳۰/۱۰-کلاس شماره ۲۲

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۲۰ساعت ۱۷:۲۴ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

کلاس تئوری دوره آموزشی HPLC روز چهارشنبه مورخه ۲۲/۹/۱۳۹۱ راس ساعت ۳۰/۲-۵ برگزار

می شود.

مکان: سه راه۲۲ بهمن- ساختمان جهاد دانشگاهی-کلاس شماره ۳۰۱

برای دانشجویانی که ثبت نام نموده اند حضور در این کلاس اجباری است و عدم حضور به منظور 

عدم صدور گواهی پایان دوره می باشد.

ضمنا روز برگزاری کلاس تئوری  گروه بندی کلاس عملی نیز انجام می شود.

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۲۰ساعت ۱۵:۹ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

شیمی آلی ۱ به روز ۳۰آذر در همان ساعت تغییر یافت.

معادلات دیفرانسیل ۱۵ آذر ساعت ۸صبح 

فیزیک ۲ روز ۱۷ آذر ساعت ۳۰/۹ صبح

 

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۰۹ساعت ۲۰:۵۲ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

 دانشجویانی که برای دوره آموزشی  HPLC    ثبت نام نمودند روز  شروع شدن کلاس یک

قطعه عکس پشت نویسی شده حتمت به همراه داشته باشند.زمان تشکیل شدن

کلاس متعاقبا اعلام می گردد.

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۰۹ساعت ۲۰:۴۷ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

شیمی معدنی ۲: جمعه - ۲۴/۹/۹۱ - ساعت ۹ صبح از کل کتاب

امتحان پایانی کارگاه شیشه گری: سه شنبه - ۱۴/۹/۹۱

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۲۸ساعت ۲۲:۳۳ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

جایزه نوبل شیمی 2012 در دستان Brian Kobilka و Robert Lefkowitz

[تصویر: Robert-Lefkowitz-Brian-Kobilka.jpg]
G Protein-Coupled Receptors (GPCRs) win 2012 Nobel Prize in Chemistry عنوان مقاله ای است که با انتشار آن تمامی فعالیتها و پروژه های تحقیقاتی Brian Kobilka و Robert Lefkowitz آمریکایی ین دانشمندان پرکار و سخت کوش را به قله نهایی رساند و در نهایت با انتشار این مقاله جایزه نوبل شیمی سال 2012 به این دو تعلق گرفت.
 
Beta-adrenergic receptor (red) with G protein bound to it determined by Brian Kobilka's lab (
[تصویر: Beta2Receptor-with-Gs.png]
green, blue and yellow complex)


Brian Kobilka (Stanford) and Robert Lefkowitz (Duke) have won the 2012 Nobel Prize in Chemistry for their work on one of the most important classes of proteins in living organisms, the G Protein Coupled Receptors (GPCRs).

ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۱/۰۸/۲۷ساعت ۱۰:۵۸ قبل از ظهر توسط خانم جیحونی |

دانشجویانی که بیش از یک درس معارف انتخاب کرده اند در این نیمسال دروس مازاد آنها

حذف خواهد شد

علیرضا دل افکار سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور در نامه ای که به

روسای مراکز ارسال کرده است عنوان کرده است دانشجویانی که در انتخاب واحد نیمسال اول ۹۲-۹۱

بیش از یک درس معارف انتخاب نموده اند برخلاف مقررات عمل کرده اند.دل افکار در این نامه از راهکار

حذف سیستمی دروس از سیستم گلستان و انتخاب واحد این دسته از دانشجویان خبر داد و گفت

دانشجویان مذکور باید مجدد انتخاب واحد خود را بررسی کنند!

مشاهده اصل نامه

+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۱/۰۸/۲۶ساعت ۱۸:۴۲ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

تاریخ جدید:

صنعتی ۲/پنج شنبه ۲آبان ساعت ۱۰ونیم

شیمی تجزیه ۲/ ۱آذر در همان ساعت

+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۱/۰۸/۲۶ساعت ۱۸:۸ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 امتحان میان ترم دروس

شیمی آلی۱ (دکتر ادیبی) - پنج شنبه ۲۳/۹/۹۱

و

گرافیک و نقشه خوانی - پنج شنبه-۳۰/۹/۹۱- ساعت ۱۰

برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۲۵ساعت ۱۹:۴۲ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

تمدید مهلت ثبت نام دوره HPLC به مدت یک هفته.

ثبت نام تا ۲/۹/۹۱ ادمه دارد.

برای ثبت نام به دبیر انجمن علمی شیمی مراجعه کنید.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۲۴ساعت ۱۸:۸ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

امتحان میان ترم دروس:

 ریاضی عموموی ۲: یکشنبه-۱۲/۹/۹۱ - ساعت ۳.۳۰

زبان خارجه عمومی: یکشنبه-۱۲/۹/۱۳۹۱ - ساعت ۱۴

شیمی و تکنولوژی چرم: یکشنبه- ۲۸/۸/۱۳۹۱ - ساعت ۱۰

شیمی صنعتی 2 :روز 5شنبه 25 آبان


مبانی شیمی پلیمر: روز یکشنبه 12 آذر (هفته بعد از عاشورا و تاسوا)

در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۲۲ساعت ۰:۰ قبل از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

ثبت نام در دوره HPLC

این دوره آموزشی دو روزه و زیر نظر جهاد دانشگاهی است بعد از اتمام

مدرک پایان دوره به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد. هزینه ثبت نام برای

 هرنفر ۲۵هزار تومان می باشد.

برای ثبت نام به اعضای انجمن علمی شیمی مراجع کنید.

ثبت نام  تنها تا روز ۲۵ آبان مهلت دارد.

مکان: پارتیشن ساختمان انسانی.شورای دبیران. از ساعت ۳۰/۹-۱۲هر روز

توضیحات:

HPLC به معنای کروماتوگرافی مایع با عملکرد بالا می باشد.
کروماتوگرافی روشی است در شیمی برای جداکردن اجزای یک مخلوط. در این روش معمولاً مخلوط که به صورت مایع یا گاز است از یک لوله یا شبکه گذرانده می‌شود؛ سرعت حرکت اجزای تشکیل دهنده مخلوط در لوله یا شبکه مختلف است (با توجه به عناصر دیواره داخلی لوله یاشبکه) در نتبجه مخلوط به اجزای تشکیل دهنده تجزیه شده و هر جز جداگانه خارج می‌شود. در کروماتوگرافی دو فاز وجود دارد فاز ثابت وفاز متحرک، فاز ثابت در واقع اجزای درون لوله یا شبکه جداسازی را تشکیل می‌دهند و فاز متحرک مربوط به ماده‌ای است که می خواهد مورد تجزیه و تخلیص قرار بگیرد.فاز ثابت می‌تواند مایع یا جامد باشد که بر اساس اینکه جامد یا مایع باشد به کروماتوگرافی جذب سطحی و کروماتوگرافی تقسیمی تقسیم می‌شوند.اساس جداسازی در کروماتوگرافی متفاوت می‌باشد جداسازی براساس وزن مولکولی و جداسازی بر اساس میل اتصال به فاز ثابت از اعم این اصول می‌باشد. اطلاعات اولیه پر کاربردترین شیوه جداسازی مواد تجزیه‌ای کروماتوگرافی است که در تمام شاخه‌های علوم کاربردهایی دارد. کرماتوگرافی گروه گوناگون و مهمی از روش‌های جداسازی مواد را شامل می‌شود و امکان می‌دهد تا اجزای سازنده نزدیک به هم مخلوط‌های کمپلکس را جدا، منزوی و شناسایی کند بسیاری از این جداسازی‌ها به روش‌های دیگر ناممکن است.

کاربردهای HPLC

کاربرد گسترده آن برای موادی است که در صنعت ، زمینه‌های مختلف علوم و جامعه اهمیت درجه اول را دارند. مثال‌هایی از این موارد عبارت‌اند از : اسیدهای آمینه ، پروتئین‌ها ، اسیدهای نوکلئیک ، هیدروکربنها ، هیدراتهای کربن ، داروها ، ترپنوئیدها، حشره‌کش‌ها ، آنتی‌بیوتیکها ، استروئیدها ، گونه‌های آلی یا فلزی و گروهی از مواد گوناگون معدنی.

 

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۱۷ساعت ۲۲:۸ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

 کلاس جداسازی ترکیبات آلی به  پنج شنبه  ۲۵/۸/۱۳۹۱ موکول شد.

ساعت و مکان برگزاری: ۳۰/۹  - بزرگراه

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۱۷ساعت ۱۱:۴۷ قبل از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

روز عید غدیرخم از شریف ترین اعیاد امت من است.
پیامبر اکرم(ص)

عید غدیر بر تمام مسلمین مبارک باد

+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۱/۰۸/۱۲ساعت ۱۸:۵۷ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

انجمن شیمی در راستای ارتقای سطح علمی دانشجویان پیام نور مرکز کرمانشاه مقدمات لازم برای

 بازدیداز پالایشگاه نفت کرمانشاه را فراهم کرده است.دانشجویان عزیز برای ثبت نام به یکی از اعضای

 انجمن مراجعه کنید.

 

ثبت نام تا روز ۱۵/۹/۹۱مهلت دارد.

+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۱/۰۸/۱۲ساعت ۱۳:۲۱ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

زمان گروه بندی آزمایشگاه جداسازی ترکیبات آلی مشخص شد:

پنج شنبه ساعت ۳۰/۹-بزرگراه


همچنین به اطلاع دانشجویان عزیز میرسانم کلاس شیمی آلی ۲ دکتر ادیبی

 پنجشنبه این هفته(۱۱/۸/۹۱) تشکیل نخواهد شد.

+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۰۸ساعت ۲۳:۲۴ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

 

ز اسماعیل جان تا نگذری مانند ابراهیم
به کعبه رفتنت تنها نماید شاد شیطان را
کسی کو روز قربان، غیر خود را می کند قربان

نفهمیده است هرگز معنی و مفهوم قربان را
 
عید قربان عید بندگی وبخشودگی بر شما مبارک باد.

+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۱/۰۸/۰۵ساعت ۱۲:۴۵ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

شنبه تاریخ کلاس ساعت استاد
اندیشه۲ ۱۳۹۱/۸/۶ ۳۰ ۱۴-۱۵/۳۰ آقای اکبرزاده
انقلاب ۱۳۹۱/۸/۶ ۳۰ ۸-۹/۳۰ آقای کاظمی
دوشنبه
اخلاق اسلامی ۸ /۸ ۲۹ ۱۵/۴۵-۱۷/۱۵ خانم خوش نویسان
سه شنبه
اندیشه۱ ۱۳۹۱/۸/۹ ۳۰ ۸-۹/۳۰ آقای کاظمی
چهارشنبه
تفسیر قرآن ۱۳۹۱/۸/۱۰ ۲۸ ۸-۹/۳۰ آقای کهراری
آیین زندگی ۲۹ ۱۱/۳۰-۱ آقای زیبایی

 

همچنین کلاس زبان خارجه عمومی هم یکشنبه ها ساعت ۳۰/۱۵-۱۴ تشکیل میشود.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۰۳ساعت ۲۲:۱۹ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

یین نامه جدید آموزشی کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته به کلیه دانشگاه ها ابلاغ شد

آیین نامه آموزشی جدید! با امضا کامران دانشجو وزیر علوم در هفته جاری ابلاغ شد! کلیه دانشگاه ها موظف به اجرای آن هستند! آیین نامه آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در 35 ماده و 26 تبصره به تصویب شورای برنامه ریزی آموزش عالی رسیده است و برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۲-۹۱ به بعد و از تاریخ ابلاغ لازم الاجراست .تمام آیین نامه ها و بخشنامه های مغایر با آن لغو و بلااثر اعلام شده است.
حال باید دید نظر مسوولین در رابطه با نحوه اجرا این آیین نامه آموزشی جدید در دانشگاه پیام نور چیست؟ با توجه به ساختار آموزشی اندکی متفاوت در دانشگاه پیام نور (مثلا در دانشگاه پیام نور در صورت چند ترم مشروط شدن دانشجو اخراج نمی شود)

دانلود آیین نامه جدید آموزشی کاردانی و کارشناسی

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۳۰ساعت ۱۹:۱۶ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

آزمایشگاه شیمی آلی ۱ یکشنبه ۲۳/۷/۱۳۹۱ ساعت ۱۲ کلاس ۱- ساختمان انسانی
آزمایشگاه فیزیک پایه ۱ دوشنبه ۲۴/۷/۱۳۹۱ ساعت ۱۳ کلاس ۱۶- ساختمان علوم پایه
آزمایشگاه شیمی معدنی ۲ سه شنبه ۲۵/۷/۱۳۹۱ ساعت۱۱ کلاس۱
آزمایشگاه فیزیک پایه ۲ سه شنبه ۲۵/۷/۱۳۹۱ ساعت۱۳ کلاس ۱۶
آزمایشگاه شیمی تجزیه دستگاهی سه شنبه ۲۵/۷/۱۳۹۱ ساعت۱۲ کلاس ۱
آزمایشگاه شیمی فیزیک۱ سه شنبه ۲۵/۷/۱۳۹۱ ساعت۱۳ کلاس ۱
آزمایشگاه شیمی عمومی ۱ چهارشنبه ۲۶/۷/۱۳۹۱ ساعت۱۱ کلاس ۱
کارگاه شیشه گری سه شنبه ۲۵/۷/۱۳۹۱ ساعت۱۱ ازمایشگاه شیمی صنعتی ساختمان علوم پایه
آزمایشگاه شیمی صنعتی پنج شنبه ۲۷/۷/۱۳۹۱ ساعت ۱۳ آزمایشگاه شیمی صنعتی
آزمایشگاه شیمی تجزیه ۱ پنج شنبه ۲۷/۷/۱۳۹۱ ساعت۱۳ کلاس۱۶

ضمنا زمان تشکیل آزمایشگاه جداسازی ترکیبات آلی هم هفته آینده اعلام میشود.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۱۹ساعت ۱۲:۴۱ بعد از ظهر توسط خانم جیحونی |

مطالب قدیمی‌تر